Video Prodüksiyon Nedir?

Video prodüksiyon nedir sorusuna verilecek cevap genel olarak şudur, videonun çekildikten sonra işlenip kullanılabilir hale getirilene kadar video üzerinde yapılan tüm işlemlere verilen addır.

Günümüzde video çekim araçlarının maddi olarak uygun fiyatlara gelmesi sebebiyle orta halli bir video çekimi uygun meblağlara yapılabilmektedir.

video prodüksiyon nedir

Video Prodüksiyon Nedir – Hangi Programlar Kullanılır

Video prodüksiyon konusunda Adobe markasının ürünleri sektörde oldukça fazla kullanılmaktadır. Adobe ürünleri arasında Premiere Pro, After Effects gibi video prodüksiyon programları en çok göze çarpanlardandır. Ücretli olarak sunulan bu programların yanı sıra Apple Macbook’larda bulunan iMovie gibi programlarla da çok basit olsa da tatmin edici prodüksiyon işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Sonuçta herkes Yüzüklerin Efendisi’nin prodüksiyonunu yapacak değil. Youtube videolarınızın ufak efektlerini de iMovie gibi programlar aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Profesyonel prodüksiyon için ise bunların bir miktar daha üstü programlar gerekiyor. Cinema 4D, 3DS Max gibi programlarla da hem sınırların ötesine geçebilir, hem de 3D video animasyonlar yapabilirsiniz.

Eğer dışarıdan destek almak istiyorsanız da doğru prodüksiyon ajansını bulmak ve süreci doğru yönetebilmek çok önemli olacaktır.

Video Prodüksiyon Eğitimi

Video prodüksiyon eğitimini kurslardan alabilmenin yanı sıra şu sıralar oldukça popüler olan online kurslardan da destek alabilirsiniz. Bu konuda şiddetle incelemenizi önereceğim platform Vidobu platformu olacaktır. Uzman eğitmenler tarafından video konusunda merak ettiğiniz tüm eğitimleri alabilir, kısa sürede uzmanlığa erişebilirsiniz.

Video Prodüksiyon Nedir ? Nerelerde Kullanılır?

Prodüksiyonu bir çok alanda kullanabilirsiniz. Film yapımı, belgesel yapımı, reklam yapımı, ürün tanıtımı videosu veya moda çekimi gibi konularda; kesme, müzik ekleme, seslendirme, görüntü üzerine görüntü ekleme, 3D animasyon, ileri prodüksiyon teknikleri gibi yüzlerce farklı amaç için kullanılabilir.

Video Prodüksiyon konusundaki ihtiyaçlarınız için uzman ekibimizle 0850 885 15 66 numaralı müşteri hattımız üzerinden bizimle iletişime geçebilir, merak ettiğiniz tüm konuları iletebilirsiniz. Size destek olmaktan mutluluk duyarız. Bizimle telefon veya mail yoluyla iletişime geçerek yüzlerce mutlu video müşterisi arasına siz de katılabilirsiniz.


video prodüksiyon hizmeti, video prodüksiyon programları, video prodüksiyon fiyatları, video çekim prodüksiyon, dijital video prodüksiyon

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN FİYAT AL!Teklif Formu Doldur