Klip Çekiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Klip çekiminin görselinin kaliteli oluşu izlenme sayısı ile doğru orantılıdır. İyi bir klip izleyicinin beğenisini kaplayacak detaylar içermeli ve izleyici klipin sonunu merak etmelidir. Klip çekimi müziğin ritmine uygun olmalıdır. Ses getirmeyeceği düşünülen bir parça için klip çekiliyorsa klip çekiminde dikkat edilmesi gerekenler den bir tanesi klipte izleyicinin dikkatini çekecek öğeler bulmaktan geçer.

klip çekiminde dikkat edilmesi gerekenlerİzleyici parçayı beğenmese bile klipi o öğeyi izlemek için tercih edecektir. Örnek vermek gerekirse, bir single çıkarmak isteyen ses tonu çok güzel olmayan ve yalnızca ekranda şarkı söyleme amacı taşıyan birine klip çekilmek ve bu kliple izleyici etki altına alınmak isteniyorsa görsel detayları yoğun olmalıdır. Bu görsel detaylar sanatçının kostümü veya sevilen bir sanatçının klipte yer alması olabilir.

Klipe Tema Belirlemek

Yoğun bir izleyici grubuna hitap edecek olan klip çekiminde dikkat edilmesi gerekenler konusunda klipe uygun bir tema belirlemek önem taşır. Klipin ritmine uygun olan temayı bulmak, parça ile uyum sağlamasını ve izleyiciye absürt görünmemesini sağlar. Doğal alanlar tercih edilip izleyici ile yakınlık kurulsa da mutlaka farklı bir noktaya dikkat çekilmelidir.

Klipte Verilmek İstenen Mesajı İzleyiciye Aksettirmek

Her klipte farklı bir konu bulunur. Aşk bu konulardan en çok kullanılanıdır. Ayrılık, özlem, aldatma ve buna benzer konular taşıyan parçalara klip çekiminde dikkat edilmesi gerekenler ise parçanın verdiği mesajı izleyicinin hissetmesini sağlamaktır. Bu detayı klipte sağlayabilmek için bazen eski bir resimden, bazen kurumuş bir dal yaprağından bazen ise yağmur yağmasından yararlanılabilir.

Sanatçının Ruh Halini İzleyiciye Yansıtmak

Sanatçının ruh halini izleyiciye yansıtmak klip çekiminde dikkat edilmesi gerekenler konusunda en zor olanıdır. Sanatçı klip çekimi sırasında söylediği parçayı kendisi hissetmeli ve hatta o duyguları yaşadığını mimik, hareket ve duygu durumlarıyla izleyiciye yansıtmalıdır. En gerçekçi görünüm bu sayede sağlanır. Sanatçının yakın çekimleri, çekim sırasında kullandığı obje ve aksesuarlar klipi izleyecek olan kişilere abes gelmemeli, herkeste olmasa da genel olarak çoğu izleyicide aynı tadı almasını sağlamalıdır. Bu detayları gören bir klip yönetmeni ile çalışmak, abartıdan ve göz yoruculuktan uzak durarak klipe yön vermek şarttır. Müzik klibi çekimi için 0850 885 15 66 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

HEMEN FİYAT AL!Teklif Formu Doldur